• Twoje zdrowie w twoich rękach
  • Co robić by nie chorować.
  • Styl życia twoim wrogiem czy sprzymierzeńcem

Jak leczyć zaparcia wlewkami doodbytniczymi?

zdrowie zaparcia metody

Problem zaparć dotyczy wielu osób w każdym wieku. Jest to przypadłość dość kłopotliwa, a nawet bolesna. Szybkie przywrócenie komfortu jest kwestią kluczową. Dowiedz się, skąd się biorą zaparcia i czy leczenie wlewkami doodbytniczymi jest skuteczne.
 
Kłopoty z wypróżnianiem - skąd się biorą?
 
Przyczyn zaparć jest bardzo wiele. Mogą one wynikać z błędów dietetycznych, np. z menu ubogiego w błonnik. Niedostateczna podaż płynów również wpływa na zagęszczenie masy kałowej. Stres to także istotny czynnik wpływający na zmniejszenie liczby wypróżnień. Niektóre leki mają działanie zapierające, więc warto czytać ulotki przyjmowanych medykamentów.
 
Zaparcia mogą też wynikać z problemów z perystaltyką jelit. Niewielka doza aktywności fizycznej także wpływa negatywnie na pracę jelit. Ciąża również predysponuje do kłopotów z wypróżnianiem. Osoby starsze są szczególnie narażone na zaparcia, gdyż ich metabolizm zwalnia - wszystkie procesy w obrębie układu pokarmowego odbywają się znacznie wolniej. W starszym wieku zmniejsza się też uczucie pragnienia - mniej pijąc, fundujemy sobie problem z zaparciami. Jak możesz wywnioskować, przyczyn zaparć jest bardzo wiele. Sposobów na ich eliminację jest co najmniej kilka. Jednym z nich są wlewki doodbytnicze np. Melilax firmy Aboca. Ceny Aboca Melilax w płynie są bardzo przystępne. Sam skład jest naturalny, a ich działanie skuteczne i bezpieczne.
 
Jak leczyć zaparcia wlewkami doodbytniczymi?
 
Wlewki doodbytnicze są bardzo łatwe w użyciu. W przypadku preparatu Melilax mamy większą pojemność dla osób dorosłych, a mniejszą dla dzieci i niemowląt. Wlewki stosuje się doraźnie w przypadku problemu z nawykowymi zaparciami. Wlewka wyposażona jest w pojemniczek, w którym znajduje się substancja czynna oraz w kaniulę, którą wprowadza się do odbytu. Jak wygląda cały proces? Należy odbezpieczyć wlewkę - zdjąć z kaniuli osłonę. Następnie kilka kropel nałożyć w okolice odbytu, aby sama aplikacja była komfortowa. Wprowadzamy kaniulę do odbytu i wyciskamy całą zawartość wlewki. Ważne! Należy pamiętać, żeby podczas wyciągania wlewki wciąż trzymać ją wciśniętą, aby nie wciągnąć zaaplikowanego płynu z powrotem. 
 
Jakie jest działanie wlewek doodbytniczych?
 
Wlewki doodbytnicze wykazują działanie miejscowe. Zmiękczają masę kałową i aktywują defekację. Są też pomocne w przypadku obecności hemoroidów czy szczeliny odbytu - sprawiają, że wypróżnienie jest mniej bolesne. Bardzo często wlewki doodbytnicze zawierają kompleks substancji o działaniu ochronnym i przeciwzapalnym. Podrażniona błona śluzowa odbytu zostaje zregenerowana, a samo wypróżnienie bardziej komfortowe. Stosowanie wlewek jest jedną z najbezpieczniejszych metod walki z zaparciami. Nie wykazują działania ogólnoustrojowego. Jest to najlepsza pierwsza pomoc w przypadku trudności z defekacją.
 
Wlewki doodbytnicze stosuje się w razie potrzeby. Skutecznie oczyszczają jelito z zalegającego kału. W przypadku długo utrzymujących się zaparć należałoby poszukać przyczyny i ją wyeliminować. Pomocna może okazać się zmiana diety, ruch i większa podaż wody.

Nie masz uprawnień aby dodać komentarz. Zarejestruj się na stronie aby uzyskać możliwość dodawania komentarzy.