• Twoje zdrowie w twoich rękach
  • Co robić by nie chorować.
  • Styl życia twoim wrogiem czy sprzymierzeńcem

Kombinezon ochronny medyczny i inne produkty niezbędne w służbie zdrowia

koronawirus fartuch
 
Kombinezon ochronny medyczny zabezpiecza lekarzy i ratowników medycznych oraz wszystkie osoby, które ze względu na swoją pracę są narażone na zakażenia powodujące choroby.
 
Ochrona pracowników medycznych przed zarażeniem koronawirusem czy innymi chorobami jest kluczowa. Dlatego niezbędna jest specjalistyczna odzież medyczna, która spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i chroni przed zakażeniem.
 
Kombinezon ochronny medyczny – czym się charakteryzuje?
 
Kombinezon ochronny medyczny doskonale chroni przed zakażeniem i jest wykonany z materiałów bezpiecznych dla skóry. Materiał polipropylenowy (PP) ma dobre właściwości oddychające, a wykonane z niego kombinezony ochronne są lekkie, co gwarantuje komfort użytkowania. Z kolei warstwa wykonana z materiału spunbound/meltblown/spunbound (SMS) pełni funkcję filtra cząstek. Kombinezony ochronne zapewniają ochronę przed czynnikami biologicznymi i ochronę antybakteryjną. Są też wytrzymałe i odporne na rozciąganie. Występują w różnych rozmiarach, a dobrze dopasowany rozmiar, sprawia, że kombinezon idealnie przylega do ciała. Kombinezony zapinane na zamek błyskawiczny ułatwiają użytkowanie. Konstrukcja kombinezonu zapewnia użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas pracy. Kaptur, nogawki i rękawy kombinezonu ochronnego są wykończone gumką uszczelniającą. 
 
Fartuch medyczny jednorazowy – niezbędny podczas zabiegów
 
W służbie zdrowia niezbędny jest również fartuch medyczny jednorazowy, który jest wykorzystywany podczas wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Fartuchy wykonane z fizeliny są wygodne, odporne na uszkodzenia i zapewniają poczucie komfortu podczas pracy. Fartuchy ochronne zamiast klasycznej gumki mają na rękawach wygodne i elastyczne ściągacze, dzięki czemu są bardzo praktyczne.
 
Dostępne są również jednorazowe fartuchy ochronne sterylne ze ściągaczem, które są wykonane z wysokiej jakości włókniny spunbound/meltblown/spunbound (SMS). Jest to materiał oddychający, który zapewnia swobodę użytkowania. Wygodne i elastyczne ściągacze na rękawach, które ma taki fartuch barierowy, ułatwiają zakładanie rękawiczek.
 
Podczas opieki nad pacjentami, czy w przypadku prac laboratoryjnych przydatne są również fartuchy foliowe, wykonane z folii CPE. Stanowią one warstwę izolująca i zapewniają wysoki stopień ochrony. Są też wodoodporne. Jednak nie tylko fartuchy i kombinezony jednorazowe są niezbędne podczas zabiegów. Bardzo ważne są również osłony na buty i czepki na głowę, które zapewniają pełną ochronę, a jednocześnie są trwałe i komfortowe w użyciu.

Nie masz uprawnień aby dodać komentarz. Zarejestruj się na stronie aby uzyskać możliwość dodawania komentarzy.