• Twoje zdrowie w twoich rękach
  • Co robić by nie chorować.
  • Styl życia twoim wrogiem czy sprzymierzeńcem

DOMY Z DREWNA LEPSZE DLA ZDROWIA

dom z drewna do zdrowia com pl

W dzisiejszych czasach drewno jest materiałem często używanym do budowy domów. Mimo to, wciąż jesteśmy na etapie odkrywania jego zalet. Czym jeszcze ten naturalny materiał może nas zaskoczyć?
 
Warto wybrać konstrukcję drewnianą. Domy drewniane mają tę jedną ogromną zaletę – są zbudowane z naturalnego materiału. To natomiast prowadzi do kolejnych zalet takich konstrukcji jak na przykład, lepsza jakość życia, zdrowie, oszczędność energii, czasu, czy pieniędzy. Drewniane budynki mają wiele plusów, a do najważniejszych z nich należą m.in.:
 
1. Naturalna izolacja i oszczędność energii
 
Ze względu na swoja naturalną strukturę, drewno ma wysoki poziom izolacji. Oznacza to, że budynki drewniane wymagają mniej urządzeń elektrycznych do utrzymania temperatury. W przypadku, gdy temperatura jest niewystarczalna, dom można uszczelnić wełną mineralną.
 
2. Krótki czas budowy
 
Jedną z kolejnych zalet drewnianego domu jest krótki czas budowy. Drewno jest surowcem naturalnym, który cechuje się niezwykłą lekkością, co w znacznym stopniu skraca czas budowy. Niektóre elementy konstrukcji drewnianych mogą być prefabrykowane, co również korzystnie wpływa na termin wybudowania domu. 
 
3. Oszczędność pieniędzy
 
Jeśli chodzi o budowę domów, to drewno jest najtańszym materiałem. Składa się na to nie tylko jego naturalne pochodzenie, ale również to, że jest ono materiałem lekkim. W konsekwencji, budynki drewniane powstają szybciej, a my płacimy mniej za „robociznę”.   
 
4. Pomoc środowisku 
 
Nie jest tajemnicą, że drewno jako naturalny materiał budowlany emituje znacznie mniej lotnych związków organicznych oraz dwutlenku węgla (oprócz tego skutecznie go usuwaze środowiska) niż aluminium, stal, beton i tworzywa sztuczne. W praktyce, mniej lotnych związków organicznych oznacza korzystny wpływ na środowisko oraz na zdrowie. 
 
5. Dostosowanie do indywidualnych potrzeb
 
Zadowolenie przyszłego nabywcy domu z drewna to podstawa. Ten naturalny materiał nie tylko spełnia oczekiwania zdrowotne, czy finansowe, ale również jest niezwykle estetyczny. Krótko mówiąc, w drewnianej konstrukcji każdy znajdzie coś dla siebie.
 
DOM Z DREWNA DO ZDROWIA COM PL 1
 
6. Wytrzymałość i trwałość
 
Wiele osób twierdzi, że drewno jako materiał naturalny nie może być trwały. Nic bardziej mylnego, ponieważ drewniane konstrukcje mogą przetrwać od 100 do 200 lat. Drewno jest materiałem bardzo trwałym, a przy użyciu nowej technologii ta trwałość jest jeszcze większa.   
 
7. Naturalny materiał
 
Drewno jest materiałem budowlanym, który może być uprawiany i odnawiany poprzez procesy naturalne, czyli poprzez ponowne sadzenie drzew. Lasy rosną w naturalny sposób – dzięki energii słonecznej i deszczowi. Co więcej, drewno wydziela naturalny związek organiczny, który nas odpręża - nie tylko ciepło koloru drewna tworzy tak zachęcający efekt.
 
8. Właściwości akustyczne
 
Niewiele osób wie, że drewno pochłania dźwięk. Właściwości akustyczne tego materiału sprawiają, że idealnie nadaje się do zminimalizowania echa w pomieszczeniach mieszkalnych. Drewno pochłania dźwięk, a nie odbija go lub wzmacnia, i może pomóc znacznie zmniejszyć poziom hałasu, zapewniając dodatkowy komfort.
 
9. Brak problemów z rdzą
 
Jak dobrze wiemy drzewa nie rdzewieją, więc ta sama reguła dotyczy domów z drewna. Rdza pojawia się tylko przy metalowych łącznikach takich jak śruby, czy gwoździe. Ale tylko wtedy, gdy nie zostały ocynkowane.
 
10. Odpowiedni dla każdego gustu
 
Dzięki szerokiej gamie dostępnych gatunków drzew (na przykład: modrzew, sosna, świerk), drewno oferuje niesamowitą różnorodność opcji estetycznych. Przez swój naturalny wygląd domy drewniane zachwycą niebanalnym klimatem każdego klienta.  
 
Wymienione zalety prowadzą do jednego wniosku – nie ma lepszego materiału budowlanego niż drewno. Zatem, warto wybrać ten naturalny surowiec właśnie jako materiał budowlany.

Nie masz uprawnień aby dodać komentarz. Zarejestruj się na stronie aby uzyskać możliwość dodawania komentarzy.