• Twoje zdrowie w twoich rękach
  • Co robić by nie chorować.
  • Styl życia twoim wrogiem czy sprzymierzeńcem

Esperal w Warszawie - na czym polega zaszycie alkoholika na Mazowszu


tabletki esperalu

Uzależnienie alkoholowe to choroba dotykająca zarówno chorego, jak i jego rodzinę. Najczęściej to najbliżsi jako pierwsi dostrzegają problem uzależnienia, które zaczyna przejmować kontrolę nad osobą nadmiernie spożywającą alkohol. Pojawiają się problemy w pracy, nagłe zmiany nastroju, złość i agresja. Alkoholik stale poszukuje pretekstu do sięgnięcia po kieliszek. Objawy te opisują chorobę alkoholową, wymagającą szybkiej i skutecznej interwencji. Jedna z zaufanych metod stosowana w celu zatrzymania nałogu w województwie Mazowieckim to wszywka alkoholowa w Warszawie. Na czym więc polega oraz jak wygląda zaszycie alkoholika?
 
Co to jest esperal wszywany alkoholikowi?
 
Esperal jest lekarstwem stosowanym w leczeniu choroby alkoholowej. Jego produkcja zakończyła się w 2009 roku. W późniejszym terminie lekarstwo wszywane alkoholikowi pojawiło się ponownie na rynku, ale jako Disulfiram WZF. Tak naprawdę, obydwa preparaty zawierają tę samą substancję czynną. Określenie wszywka alkoholowa wciąż jest bardzo popularne wśród pacjentów oraz lekarzy, gdy mowa o leczeniu z pomocą farmakologii.
Disulfiram - tabletki wszywane alkoholikowi, produkowane przez znaną polską firmę Polfa S.A. i sprzedawane na receptę. Jedno opakowanie zawiera 10 tabletek, a podczas zabiegu zaszywa się jedna tabletka na 10 kg wagi. O dawce leku decyduje lekarz, biorąc pod uwagę również indywidualne cechy organizmu każdej osoby.
 
Wszywany esperal w Warszawie, czy też innych miejscowościach jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej (ADH), a jego cel to zniechęcenie uzależnionego do picia. Przed podjęciem decyzji o leczeniu za pomocą wszywki, pacjent powinien skonsultować to z lekarzem, ponieważ zabieg zaszycia się wymaga ostrożności. Nie może być np. stosowany u osób z chorobami układu krążenia, w przypadku uszkodzenia wątroby lub padaczki.
 
Jak działa wszywka alkoholowa - Warszawa w obliczu uzależnienia
 
Wszywka alkoholowa wiąże się z mikrochirurgicznym zabiegiem polegający na implantacji tabletek w mięśniu pośladkowym. Jego cel to zniechęcenie chorego do picia. Disulfiram (esperal) pomaga zachować abstynencję przez 8-12 miesięcy. Mechanizm działania leku wszywanego alkoholikowi polega na hamowaniu utleniania się aldehydu octowego. Gromadzenie się tego związku chemicznego w wątrobie zaburza się proces metabolizmu. W momencie, gdy osoba uzależniona próbuje się napić nawet niewielkiej ilość alkoholu, przerwanie trzeźwości powoduje symptomy kaca, czyli: zmienna akcja serca (tachykardia), nagłe czerwone plamy na twarzy i uczucie gorąca, wymioty, pulsujący ból głowy, nudności, niedociśnienie. Picie alkoholu podczas leczenia esperalem uszkadza także narządy wewnętrzne i może wywołać ślepotę. Zmiany zachodzące w organizmie mogą być różne, w zależności od samopoczucia, wieku, płci pacjenta oraz ilości wypitego trunku. W obawie przed konsekwencjami alkoholicy pozostają abstynentami po zaszyciu wszywki alkoholowej w Warszawie.
 
W jaki sposób przebiega zaszycie się?
 
Zabieg implantacji esperalu w Warszawie jest szybki (trwa maksymalnie 30 minut) oraz mało inwazyjny. Przed zaszyciem alkoholika odbywa się wywiad medycznym chirurga z pacjentem, podczas którego lekarz dopasowuje ilość wszywek alkoholowych oraz wyklucza wszelkie przeciwwskazania. Pacjent dostaje znieczulenie miejscowe. Lekarz robi małe nacięcie, wkłada tabletki antyalkoholowe, a zatem zszywa ranę. 
 
Osoba uzależniona podczas wizyty musi być trzeźwa. Zachowaniu 24-godzinnej abstynencji jest wymagane przed zaszyciem się. Przez to, że zabieg wszywki jest dobrowolny, pacjent podpisuje świadomą zgodę. Lekarz udziela wszystkich informacji dotyczących możliwych skutków ubocznych oraz uprzedza o bezwzględnym zakazie spożywania alkoholu po rozpoczęciu leczenia. Na to, jak długo działa esperal, wpływa kilka czynników, m.in. poziom aktywności - forma fizyczna czy masa ciała. Natomiast już po 8 miesiącach od pierwszego zaszycia się, leczenie można ponowić.

Tekst napisany po konsultacji ze specjalistą z przychodni Wszywki-Warszawa.

Nie masz uprawnień aby dodać komentarz. Zarejestruj się na stronie aby uzyskać możliwość dodawania komentarzy.